Organization

Conference Chair:
T. Ishihara (Kyushu Univ.)
Secretary:
M. Machida (Kumamoto Univ.)
Program Chair:
H. Einaga (Kyushu Univ.)
Financial Chair:
S. Ida (Kumamoto Univ.)
Vice Secretary:
A. Takagaki (Kyushu Univ.)
Executive Committee:
Y. Amao (Osaka City Univ.), J. Kubota (Fukuoka Univ.), A. Muramatsu (Tohoku Univ.), H. Seki (JGC C&C), H. Yahiro (Ehime Univ.), H. Yamashita (Osaka Univ.)
Program Committee:
F. Amano (Univ. Kitakyushu), H. Asakura (Kyoto Univ.), H. Einaga (Kyushu Univ.), H. Imai (Univ. Kitakyushu), M. Koyama (Shinshu Univ.), Y. Matsumoto (JGC C&C), K. Mori (Osaka Univ.)
Committee Members:
R. Abe (Kyoto U.), M. Akita (Tokyo Tech.), K. Asakura (Hokkaido U.), K. Asami (U. Kitakyushu), C. Fukuhara (Shizuoka U.), S. Hamakawa (AIST), M. Haneda (Nagoya Inst. Tech.), M. Hara (Tokyo Tech.), J. Hasegawa (Hokkaido U.), S. Hikichi (Kanagawa U.), N. Ichikuni (Chiba U.), S. Ikeda (Konan U.), N. Imanaka (Osaka U.), K. Inumaru (Hiroshima U.), A. Ishihara (Mie U.), O. Ishitani (Tokyo Tech.), Y. Kamiya (Hokkaido U.), H. Kato (Tohoku U.), N. Katada (Tottori U.), M. Kishida (Kyushu U.), H. Kominami (Kindai U.), Y. Kubota (Yokohama Natl. U.), A. Kudo (Tokyo U. Sci.), H. Kurokawa (Saitama U.), X. Li (U. Kitakyushu), T. Masui (Tottori U.), T. Masuda (Hokkaido U.), M. Matsuoka (Osaka Pref. U.), T. Miyake (Kansai U.), T. Miyao (U. Yamanashi), T. Mizugaki (Osaka U.), T. Mizushima (Toyohashi U. Tech.), K. Nagaoka (Nagoya U.), J. Nakamura (U. Tsukuba), S. Nishiyama (Kobe U.), K. Nomura (Tokyo Metro. U.), M. Ogura (U. Tokyo), B. Ohtani (Hokkaido U.), T. Okubo (U. Tokyo), K. Okumura (Kogakuin U.), M. Okumura (Osaka U.), M. Onaka (Tokyo U. A), H. Onishi (Kobe U.), E. W. Qian (Tokyo U. A&T), M. Sadakane (Hiroshima U.), Y. Sakata (Yamaguchi U.), K. Sato (AIST), S. Sato (Chiba U.), S. Satokawa (Seikei U.), A. Satsuma (Nagoya U.), Y. Sekine (Wasedsa U.), H. Shimada (AIST), K. Shimizu (Hokkaido U.), M. Shirai (Iwate U.), T. Shishido (Tokyo Metro. U.), S. Sugiyama (Tokushima U.), M. Tada (Nagoya U.), T. Tago (Tokyo Tech.), K. Takanabe (U. Tokyo), T. Takeguchi (Iwate U.), S. Takenaka (Doshisha U.), S. Tanabe (Nagasaki U.), T. Tanaka (Kyoto U.), H. Tanaka (Kwansei Gakuin U.), K. Tomishige (Tohoku U.), N. Tsubaki (U. Toyama), T. Tsukuda (U. Tokyo), K. Wada (Kagawa U.), Y. Wada (Tokyo Tech.), Y. Yamada (Osaka City U.), K. Yamaguchi (U. Tokyo), I. Yamanaka (Tokyo Tech.), S. Yamazoe (Tokyo Metro. U.), H. Yoshida (Kyoto U.), T. Yoshida (Osaka City U.), K. Yoshizawa (Kyushu U.)
Senior Advisory Board:
H. Hattori (Sapporo),    T. Hattori (Nagoya),    E. Kikuchi (Tokyo),
M. Misono (Tokyo),    Y. Moro-oka (Tokyo),    Y. Ono (Tokyo),
K. Segawa (Tokyo),    T. Yashima (Tokyo),    S. Yoshida (Kyoto)
National Advisory Board:
K. Aika (Tokyo Tech.),    K. Domen (Shinshu Univ.),    K. Eguchi (Kyoto Univ.),
A. Fukuoka (Hokkaido Univ.),    H. Hamada (AIST),    M. Iwamoto (Waseda Univ.),
N. Mizuno (Univ. Tokyo),    M. Niwa (Tottori Univ.),    T. Tatsumi (Tokyo Tech.),
W. Ueda (Kanagawa Univ.),    M. Watanabe (Univ. Yamanashi)
Industrial:
T. Fujita (Mitsui Chemicals, Inc.),    H. Hirata (Toyota Motor Corp.),
K. Honda (JGC Corp.),    M. Hori (Umicore Shokubai Japan Co., Ltd.),
T. Kawabata (Sumitomo Chemical Co., Ltd.),    K. Matsushita (ENEOS Corp.),
T. Muroi (Industrial Catalyst Lab.),    Y. Okada (Chiyoda Corp.),
Y. Okumura (Showa Denko K. K.),    H. Seki (JGC Catalysts and Chemicals Ltd.),
F. Shimizu (Mitsubishi Chemical Corp.),    K. Suzuki (Asahi Kasei Corp.)
International Advisory Board:
W.-S. Ahn (Korea),    M. Anpo (China),
A.T. Bell (USA), C.R.A. Catlow (UK),
J. Čejka (Czech),    G. Centi (Italy),
A. Corma (Spain),    M.E. Davis (USA),
H. Freund (Germany), C. Hardacre (UK),
E. Hensen (Netherlands),    G. Hutchings (UK),
E. Iglesia (USA),    C.W. Jones (USA),
M.L. Kantam (India),    F. Kapteijn (Netherlands),
S. Kawi (Singapore),    J.S. Lee (Korea),
K.-Y. Lee (Korea),    J.A. Lercher (Germany),
C. Li (China),    Z. Liu (China),
D.Y. Murzin (Finland),    U. Olsbye (Norway),
V.I. Pârvulescu (Romania),    P. Praserthdam (Thailand),
B. Sels (Belgium),    M. Stockenhuber (Australia),
A. Urakawa (Netherlands),    J. Védrine (France),
Y. Wang (China),    B.M. Weckhuysen (Netherlands),
J.C.S. Wu (Taiwan),    B.-Q. Xu (China)

© 2021 TOCAT9